Rubriky
Nakupovanie

Nebojte sa ohňa

Je jasné, že každý z nás má niečoho strach. Je to taká klasika, bez ktorej sa proste nezaobídete a nech sa deje čokoľvek, je vážne ťažké sa na to pozrieť z tohto uhla pohľadu. Pretože nech sa snažíte, ako len chcete, nakoniec je vám aj tak jasné, že všetko, čo ste doteraz robili by bolo zbytočné, keby ste sa báli. A strach teda nie je náš priateľ, to ani náhodou. Verte tomu, že nech sa okolo vás deje vážne čokoľvek, vždy, keď sa na to pozriete z tohto uhla pohľadu, musíte vedieť, čo je pre vás dôležité a prečo to tak je. Je to možno smiešne, ale v konečnom dôsledku si vždy musíte uvedomiť, že vaša priorita nie je len bojovať so strachom, ale naozaj ho poraziť alebo sa s ním teda aspoň zmieriť. Ak sa bojíte ohňa, obrníte sa proti nemu tak, že si dáte protipožiarne dvere.

dveře

Ak sa bojíte vody, chodíte na kurz plávania. Je jasné, že niektoré veci sú ťažšie, ako by ste si to možno predstavovali, ale verte tomu, že nech sa deje čokoľvek, musíte na tom začať pracovať. Možno vám to príde teraz vtipné, no strach nie je niečo, čo by vás malo položiť, práve naopak. Ak je niečo, čo by vás malo posilniť a čo by z vás malo určite urobiť lepšieho človeka, ktorý si ide za tým, čo naozaj chce, malo by to byť práve toto.

klíče

Verte tomu, keď vám to hovoríme, pretože je to naozaj veľmi dôležité a mali by ste sa nad tým aspoň na malú chvíľu pozastaviť. Nebojte sa toho, čo je okolo vás a nebojte sa ani toho, že sa vám stane niečo zlé. Verte tomu, čo vidíte a verte tomu, že každá jedna vec, ktorá vás obklopuje váš strach buď posilní, alebo ho zoslabí. A asi je jasné, čo by ste najradšej chceli vy, no nie? Tak sa už viac nebojte. Postavte sa tomu, čo sa bojíte. Či už je to oheň, alebo niečo iné, vy nad tým skutočne môžete vyhrať. A ostatné je už iba na vás, myslite na to. Je to pre vás skutočne veľmi dôležité, tak sa už nebojte.