Rubriky
Auto

Financovanie nového auomobilu

Každoročne výrobcovia uvedú na trh desiatky nových modelov, ktoré sa od starších líšia nielen exteriérom, ale aj interiérom a funkciami. Práve vylepšený vzhľad a doplnené funckcie nás lákajú kupovať nové auto častejšie ako by sme potrebovali. S tým prichádza ale aj vyššia cena. Priemerný Slovák si na nové auto nezarobí vôbec ľahko. Práve preto siahne väčšina po inej možnosti financovania ako vyplatenie v hotovosti.

car-finance-4516003_1280

Aké sú možnosti financovania automobilu?

Ak ste rozhodnutý pre kúpu nového auta rozhodne je najlepšie, keby máte celú sumu našetrenú v hotovosti. Realita však býva iná a my si musíme peniaze požičiavať. Jednou z možností je zobrať si úver z banky. Viaceré banky ponúkajú úvery na auto s výhodnejším úrokom ako úvery bez udania potreby. Stačí prísť do banky a peniaze vám pošlú na účet. Vy si už idete kúpiť svoje vysnívané auto a výhodou je, že ste hneď majiteľom. Ďalšou možnosťou je zobrať si auto na lízing. Uzavriete zmluvu so spoločnosťou, ktorá lízing ponúka. Možnosťou je uzavrieť zmluvu priamo na predajni automobilov.

car-5246178_1280

Nemusíte tak riešiť ďalšie papierovačky a vybavovania. Úrokové podmienky sú vo väčšine prípadov výhodnejšie a vybavenie lízingu priamo pri kúpe auta vám ušetrí čas. Majiteľom však často býva lízingová spoločnosť, pokiaľ dlh nesplatíte. V prípade neplatenia vám auto zoberú. Vzhľadom na to, že nie ste majiteľom, musíte npočítať aj s povinnosťou platiť si havarijnú poistku, čo vám auto výrazne predraží. V poslednej dobe sa rozšíril trend prenájmu automobilu. Vy si mesačne platíte prenájom, auto neustále využívate ako keby bolo vaše, ale nie ste majiteľ a auto môžete kedykoľvek prestať platiť a vrátiť naspäť bez ďalších poplatkov. Aj keď nové auto je snom každého, mali by ste si najskôr premyslieť či budete schopný takýto veľký dlh splácať. Auto nie je len radosť, ale aj starosť.