Rubriky
Nakupovanie

Pre ktoré okná sa rozhodnete?

V živote to zvyčajne býva tak, že takmer pri každej príležitostí máme na výber niekoľko možností a smerov, akým sa vyberieme. V tomto článku síce nebudeme filozofovať o živote, ale je pravda, že podobná logika platí aj pri výbere domácich doplnkov. A iné to nie je ani s výberom správnych okien.

žena, okno, rozcivčka

Tu máme na výber predovšetkým to, aké zvolíme rámy a z akého materiálu budú tieto vyrobené. Známe sú v tomto smere voľby ako plast, hliník či drevo. Hliníkové okná cenník https://lmmont.sk/okna-brany-hlinikove-systemy/hlinikove-okna-a-dvere/ väčšinou predstavujú vyššiu finančnú náročnosť a preto sa v mnohých prípadoch stretávame s kombináciou hliníka a lacnejších materiálov. Hoci investícia do hliníkového prevedenia vie byť rozumná, pretože môžete počítať so životnosť okien na 80 až 100 rokov popri nenáročnej údržbe. Ale pozrime sa na túto tému trochu bližšie.

Ak je pre vás prioritou práve výhodná cena a cesta, ako pri kúpe okien ušetriť, najvhodnejšou voľbou sú jednoznačne plastové okná. Popri výhodnej cene ale predstavujú tiež kvalitné izolačné vlastnosti a aj v tomto prípade vravíme o veľmi jednoduchej údržbe. Ich priemerná životnosť sa udáva na cca 30 rokov.

interiér, okná, sklá

Pokiaľ však máte stanovený vyšší rozpočet a hľadáte pre svoj dom alebo budovu dizajnovú, štýlovú a luxusnú voľbu, ktorá by skvele doladila váš moderný dom, potom je zrejme najlepšie siahnuť práve po hliníkových rámov. Sú estetické, veľmi odolné, majú najvyššiu životnosť, ale to nie je všetko. Skutočná výhoda spočíva v tom, že poskytujú univerzálne dizajnové riešenie, najmä ak túžite po nadrozmerných sklách.

  • Hliníkové rámy umožňujú atypické prevedenie okien, či už z hľadiska veľkosti alebo tvaru použitých skiel. Ako bolo spomenuté, populárne sú hlavne sklá veľkých rozmerov, či veľké okná, ktoré do interiéru vpustia kvalitný prienik denného svetla a takisto poskytujú nenahraditeľné výhľad na okolie.