Rubriky
Nakupovanie

A čo by nám nemalo rozhodne chýbať? No predsa konferenčný stolík!

Je to ako funkčná, tak aj dizajnová záležitosť. Konferenčné stolíky sa hodia ku každej sedacej súprave a na výber máme naozaj z mnohých materiálov a prevedení.
Rozmery musia vychádzať z vašich priestorových možností a stolík by mal dokonale sadnúť k vašej sedacej súprave, pretože s ňou bude tvoriť jeden nedeliteľný celok.
Ideálna výška by mala byť okolo 45 centimetrov. Skrátka mala by zodpovedať výške sedenia. Na sedačkách sa väčšinou sedí v záklone, tam kde je hlboký sed vzpriamený, môžete voliť nižší variant.

stoleček
Budete na nich vkladať hromadu drobností, preto by ste mali myslieť aj na ideálnu veľkosť plochy hornej dosky. Tak budete mať vždy všetko po ruke. Najčastejšie tu končia knihy, časopisy, televízne ovládače, mobily alebo aj drobné občerstvenie. Pokiaľ máte už väčšie deti, končia tu väčšinou aj nejaké dekorácie, ktoré tvoria dokonalý štýl celej obývacej izby. Samozrejme nič sa nemá preháňať, dĺžka by nemala byť väčšia ako 76 centimetrov.

Čo sa týka štýlu a materiálu, to všetko je úplne vo vašej réžii. Niekto nedá dopustiť na klasiku, ktorou je bezo sporu drevený nábytok. Ak patríte medzi milovníkov skla, môžete si dopriať práve tento krehký doplnok, ktorý je v poslednej dobe hitom. Tiež je veľmi obľúbený lakovaný kov v kombinácii so sklom alebo drevom. Medzi materiálmi je ďalej zastúpený aj plast alebo leštený hliník s rôznou farebnou povrchovou úpravou. Alebo stavte na niečo moderného a netradičného. Veď aj tvary a farby môžu byť rôznorodé. Čo napríklad ovál alebo kruh?

V dnešnej dobe sú dokonca veľmi žiadané stolíky, ktoré sa dajú pohodlne zasunúť z väčšej časti pod pohovku alebo kreslo. Potom si sem môžete odložiť notebook alebo tablet.

pokoj

Ja osobne dávam prednosť klasike, ktorou je pre mňa svetlé drevo. Ale keby som nemala už tak malé deti, rozhodne by som išla do varianty ohýbaného skla, ktoré vyzerá jednoducho úžasne. Len je treba ho udržiavať lebo na ňom uvidíte každý odtlačok. Možno to je pre nás hudba budúcnosti.

Nechajte sa inšpirovať na webových stránkach s nábytkom, kde nájdete skutočné klenoty.