Rubriky
Nakupovanie

Osvetlenie formou samolepiacich pásikov

Hľadáte prenosnú, praktickú, no pritom kvalitnú alternatívu osvetlenia? Čo sa týka najpraktickejšieho riešenia, nič sa nevyrovná osvetleniu vo forme samolepiacich pásikov. Tieto pásiky sa predávajú v 5 a 10 metrových baleniach, pričom každý led pás obsahuje diódy typu led.

pás

Ako vieme, osvetlenie typu led je dnes už zaužívanou a populárnou formou, ktorou šetríme našu elektrickú energiu. No tento fakt sa neodráža na sile a kvalite svetla. Produkty, ktoré využívajú led diódy, produkujú silnejšie a výkonnejšie svetlo, než na aké sme boli zvyknutí pri halogénových žiarovkách. Dôkazom je farba svetla, kedy najčastejšou voľbou býva biela, ktorá má tak 4000 – 6500 Kelvinov, teda bielu farbu. Osvetlenie so slabším výkonom sa prejavuje farbou do červena. U klasických žiaroviek sme boli svedkami žltého svetla, je teda jasné, že sa jedná o slabší výkon, než u bielej farby, akú vyžarujú dnešné moderné led produkty.

No pokiaľ sa bavíme o sfarbení osvetlenia, existujú i led pásiky typu RGB.
Nielen že existujú, bývajú často vyhľadávanou voľbou, pokiaľ hľadáme nápadité, viacfarebné osvetlenie, ktoré je navyše schopné vytvárať rôzne svetlené efekty. Teda zrejme vás prišla na um situácia, kedy sa zhotovuje miestnosť napríklad na hudobné podujatie, alebo reklamné účely, kedy sa toto nápadité osvetlenie zamerá na tovar, ktorý má byť stredobodom pozornosti. No týmto ich využitie zďaleka nekončí.

žárovka

Ak sa na to pozrieme z tej jednoduchšej stránky, jedná sa o samolepiace pásy, teda prilepiť ich môžeme kamkoľvek, teda nie sme vo využívaní tohto produktu obmedzovaní. Kam pásiky nalepíme a akým štýlom ich využijeme, záleží len na našom úsudku. Treba však pripomenúť, že tento typ RGB disponuje až troma farbami a to červená, zelená a modrá. Ale rovnomerným súperom na trhu sú i klasické pásiky s diódami klasickej bielej farby, ktoré som už na začiatku spomínal. Tieto majú využitie na bežné veci, nemusí sa jednať o prípravu nejakého zábavného podujatia, či dokonca reklamy.