Rubriky
Nakupovanie

Klobúk alebo čiapka či šiltovka sa opäť vracajú na scénu

Nemusíte byť ani odborník v módnych trendoch, aby ste si nevšimli, že tie hlásajú návrat rozličných typov pokrývky hlavy, od klasických čiapok cez barety, klobúky až po šiltovky. A nie sú výsadou iba mladých ľudí, z tejto širokej základne štýlov, typov a druhov si ten svoj nájde každá veková kategória, muži aj ženy. Smelo môžeme povedať, že aj šiltovky patria medzi obľúbené.

Pri šiltovke vek nie je rozhodujúci

Trendy určujú, čo sa nosí, aké farby sú najmódnejšie, ktoré strihy a materiály najvhodnejšie, k tomu sa pridružujú aj doplnky a jedným z možných je aj šiltovka. Street style nemusíme ani spomínať, pretože k nemu šiltovka nevyhnutne patrí, ten je populárny medzi mladšou generáciou a stal sa mestským štýlom, bežne viditeľným v uliciach našich miest. Prevažná väčšina nositeľov šiltoviek ich má na hlave iba z dôvodu doladenia outfitu, no zároveň si pochvaľujú aj ich praktickú stránku.

Ženy či dievčatá sa v šiltovke môžu ukázať aj v prípade, že ich účes nie je ukážkový, tá skvelo zamaskuje aj neumyté vlasy a šiltovka súčasne zabráni ich rozfúkaniu vetrom. Unisex šitie dovoľuje, aby si rovnaké kúsky dali na hlavu obe pohlavia a navyše nie je problém ani s veľkosťami, tie je možné upraviť jednoduchým a rýchlym ťahom vďaka takzvanej snapback páske. Na hlave tak sedia ako uliate, netlačia, lebo sú z príjemných materiálov, vo farebnostiach z pestrej palety odtieňov a s najrozličnejšími výšivkami, logami a ozdobami.

Netradičná ozdoba formou výšivky

Skryť oči pred dráždivými slnečnými lúčmi je možné za okuliarmi, ale aj vďaka šiltu na šiltovkách. Pomáha to pri prechádzkach mestom, v prírode alebo pri športovaní, navyše v nej budete pôsobiť štýlovo. Internet je zásobárňou týchto módnych doplnkov, na stránkach eshopov je možné nakúpiť podľa ľubovôle a v pokoji domáceho prostredia si dopriať čas na hľadanie a vyberanie tých šiltoviek, ktoré vám padnú od oka. Tovar vám prinesú až do domu a vy sa môžete vybrať s vašou novou šiltovkou kamkoľvek.