Vyliečte sa dotykom

Pri vstupe do masážneho salóna vás väčšinou privíta príjemná vôňa, jemná hudba a pokojná atmosféra. Oboznámia vás s priebehom masáže a presuniete sa k masážnemu stolu, kreslu, alebo to môže byť aj masážna podložka na podlahe. Samotná masáž môže byť aplikovaná rukami, prstami, kolenami, lakťami alebo chodidlami.

masáž

Masáže uvoľňujú a prekrvujú svalstvo, ovplyvňujú nervový systém, liečia choroby, zmierňujú únavu a bolesť, a prispievajú aj k našej psychickej pohode.
Samozrejme, dôležité je, aby sa používali len kvalitné oleje, pretože sa vstrebávajú cez pokožku do krvi a takisto ich aj vdychujeme. Masážnych techník existuje viac ako sto.

Jednou z nich je napríklad reflexná masáž. Stláčajú sa pri nej reflexné body, ktoré sú na chodidlách, rukách a chrbte. Každý bod je spojený s nejakým orgánom alebo časťou tela. Táto masáž alebo tlak na body oživuje spoluprácu orgánov a tak harmonizuje telo. Najčastejšia je reflexná masáž chodidiel.

relax

Kedysi ľudia chodili bosí a tieto body si masírovali prirodzene.
Ďalším typom je Bowenova masáž. Využíva princíp pozitívnych a negatívnych pohybov. Tým je znížené napätie v danej oblasti. Môžu sa ňou masírovať novorodenci aj starší ľudia, dokáže uľaviť tehotným ženám a dokonca má veľký úspech pri psoch a koňoch. Dokáže zmierniť veľké bolesti hlavy, úzkosť, depresiu, opuchy, alergie, ekzémy a mnoho iného. Táto metóda odstraňuje z tela množstvo jedovatých látok, preto by ste mali piť väčšie množstvo vody.

Relaxačná je Ajurvédska olejová másáž, ktorá pochádza z Indie. Za pomoci teplých olejov sa prehrieva a prekrvuje telo, odstraňuje stres a únavu. Masáž sa začína na bruchu, naliatím oleja do pupku. Základný olej pri tejto masáži je sezamový. Jeho malé molekuly preniknú až ku kostiam. Takisto obsahuje veľa vápnika, ktorý masážou vyživí kosti a kĺby. Na bolesť hlavy je účinná terapia shirodhara, pri ktorej sa leje prúd oleja na takzvané tretie oko, čo odstráni napríklad bolesť hlavy alebo stres.

wellnes

Masáž Shiatsu znamená v preklade tlak prstov. Má základy v tradičnej čínskej medicíne. Pracuje sa so životnou energiou čchi. Nezaoberá sa iba svalmi, často používa aj manipulačné a preťahovacie cviky. Pri tejto technike ležíte na zemi na podložke, ktorá sa nazýva futon.

Je tu uvedených len zopár techník z nespočetne veľa možností, tak vám držím palce, nech si vyberiete tú pravú pre vás.