Udržuj si mozog v kondícií s mobilnými aplikáciami!

Niekto lúšti krížovky, niekto hrá šach a vy môžete podporovať výkonnosť svojho mozgu vďaka mobilným aplikáciám! Sú zábavné, máte ich stále pri sebe a môžete si nimi krátiť čas pri čakaní či dochádzaní. Znie to až príliš dobre? Tak si to s nami overte a pozrite si prehľad tých najlepších aplikácií, ktoré rozšíria vaše vedomosti a udržia váš mozog aktívny. A ešte sú aj zadarmo!
srovnané věci na stole
Pre rozšírenie vášho obzoru a získanie nových vedomostí z rôznych oblastí života odporúčame Curiosity. Od hmyzu, cez život Davida Bowieho až po vesmír. Každý si vyberie článok na tému, ktorá ho zaujíma. Podobne široký záber má aplikácia TED, ktorá podáva informácie cez video prednášky odborníkov. Pri slove prednáška sa však vôbec nemusíte ľakať. Viaceré sú veľmi zábavné.

Pred chvíľou sme spomínali vesmír. Ak ste jeho nadšencom, určite vás nemusíme zoznamovať s aplikáciou NASA, ktorá ponúka najnovšie informácie, videá či fotografie pochádzajúce od slávnej americkej agentúry.

Mozog si rozhodne zahrejete, ak sa pokúsite zvládnuť nový jazyk. Či už bude cudzí alebo programovací. SoloLearn: Learn to Code vám ponúka širokú škálu programovacích jazykov. Svoje čerstvo nadobudnuté zručnosti si môžete hneď aj odskúšať a zahrať si kódovacie hry s ostatnými užívateľmi. Okrem toho vám aplikácia dáva k dispozícií priestor na diskusie. Čo sa týka cudzích jazykov, asi najobľúbenejšou aplikáciou je Duolingo. Môžete sa učiť angličtinu, a ak ju dostatočne dobre ovládate, môžete sa vďaka nej učiť takmer 20 ďalších jazykov, vrátane svahilčiny či waleštiny.
Kvalitný tréning mozgu vám dopraje Lumosity. Pri plnení úloh vás podnecuje k využívaniu viacerých zručností, ako rýchlosť či pamäť. A stačí vám na ňu iba 10 minút.
mobil dívky
Na záver sme si pre vás prichystali niečo zo slovenskej tvorby, a to aplikáciu Mozgožrút. Zábavnou formou vás vráti späť do školských lavíc. Môžete si vyskúšať písanie diktátu, overiť si svoje vedomosti o prírode či vaše matematické zručnosti.