Náš vlastný výber

Táto varianta je aj na dnešnú dobu ešte stále in, potrebná a využiteľná. Pretože v našom počítači sa na pevnom disku z roka na rok hromadí viac a viac hudobných albumov vo formáte MP3. Pri niektorých si uvedomíme, že sme ich vlastne skoro vôbec nepočúvali. Preto by bolo fajn napáliť si naše obľúbené hudobné CD. Kompaktný disk môžme následne prenášať všade so sebou. Či už do auta, na oslavu, alebo na našu kvalitnejšiu techniku, ktorá prehráva tento formát. Ako napríklad domáce kino. Vhodné by taktiež bolo, keby sme si na každé CD nahrali napríklad diskografiu jednej kapely, či jeden hudobný žáner na 1 CD. Aby sme našu obľúbenú kapelu, hudbu, na ktorú máme momentálne chuť mali usporiadnú na jednom disku.

mp3
Poďme teda napalovať

Obľúbeným softvérom na napalovanie diskov je napríklad Nero Burning, no v poslednej dobe sme si obľúbili BurnAware, cez ktorý takýto disk ľahko vytvoríme.
Nie je na tom ozaj nič ťažkého. Spustíme spomínany BurnAware, vyberieme možnosť Multimédiá. Na ploche vidíme rôzne možnosti, ktoré sa vám zídu i do budúcna, napríklad ak by ste chceli napáliť DVD, filmy apod,… My však v tomto prípade klikneme na MP3 disk. Následne klikneme na viditeľný znak plus, na ktorom je napísané pridať. Teraz vyberieme priečinky s hudbou, ktoré chceme vypáliť. Pravdepodobne ich máme uložené v adresári Hudba. Pridáme nami zvolené priečinky, avšak na ľavej strane dole si musíme všimnúť kapacitu nášho disku a veľkosť súborov, ktoré pridávame. Mali by sme nechať aspoň 100 MB rezervu.

cd

Ak sme teda s výberom spokojní a neprekračujeme kapacitu, klikneme Vypáliť.

• Avšak uistime sa, že sme do mechaniky vložili čisté CD. Na CD by sme mohli napáliť tak povedzme 500 MB. Kapacita je síce 700 MB, no to je len orientačná veľkosť a ani nie je dobré, aby sme sa nasilu snažili zaplniť každý megabajt. Tých 500 je podľa mňa v pohode. Ak však nie ste spokojní s touto voľbou, tak na začiatku zvoľte Dátovy disk DVD a napálte si hudby cez 3 GB.