Vlastníte psa? Začnite s ním športovať.


Pes nie je len ideálny spoločník do bytu, či domu. Dokáže byť ideálnym parťákom na šport a rôzne pohybové aktivity. Nehovoríme však o klasických prechádzkach, či rekreačnom behu.

pes s kolem

Svojho psa si môžete so sebou brávať na bicykel.Ak váš miláčik nemá dostatočnú kondičku, začnite krátkymi traťami a miernym tempom. Pri tejto aktivite je obzvlášť dôležitá bezpečnosť. Pri nesprávnom upevnení lana a neopatrnej jazde sa môžete vážne zraniť vy, aj váš pes. Základom je pevné a pružné lano, ktoré upevníte na riadidlá bicykla. Vhodný materiál môžete nájsť napríklad v horolezeckých potrebách, alebo si zakúpiť originálne lano na tento účel. Pes musí mať vždy popruhy. Ak by ste ho totiž pripli za obojok, počas celej doby by skôr trpel. V prípade kolízie by sa mohol dokonca udusiť, alebo si zlomiť väz.

Ak obľubujete turistiku, svojho psa určite nenechávajte doma. Tento šport sa oficiálne nazýva dogtrekking. Ide o klasickú turistiku s tým rozdielom, že na svojom páse máte upevneného psíka. Aby bola táto aktivita príjemná pre vás oboch, zadovážte si kvalitný pás pre seba a postroj pre psa. Oba kúsky výbavy, by mali byť dostatočne mäkké, aby vás po niekoľkých kilometroch nezačali obťažovať nepríjemné tlačenie a následné odreniny. To musíme zabezpečiť najmä svojmu psovi.

So svojim psom si môžete tiež zabehať.Aj na tento šport si zaobstarajte kvalitnú výbavu. Môžete používať tú istá, ako na dogtrekking. V tejto disciplíne, teda canicrosse, existujú dokonca majstrovstvá Európy a tiež rôzne miestne súťaže. Takže ak by ste sa chceli nejakému športu venovať aj súťažne, našli ste tú správnu možnosť.

psi

Dogfrisbee je v podstate akási náhrada klasického aportovania.Namiesto loptičky, však váš pes chytá lietajúci tanier. Túto aktivitu môžete vykonávať rekreačne, ale taktiež profesionálne. V druhom prípade musíte s tréningami začať už od maličkého šteniatka a aj vy budete musieť nadobudnúť isté fyzické schopnosti.