Kvalitné zábradlie je jednou z najdôležitejších súčasti bezpečného bývania

Pri rekonštrukcii alebo stavbe domu nás bez pochybností čaká veľa práce a ani nevieme, s čím začať skôr. Detailná prestavba či zhotovenie si vyžaduje viacero činností. Aj napriek viacerým plánom nesmieme zabúdať na veľmi dôležitý bezpečnostný doplnok, akým sú zábradlia. Kedy začať s výstavbou interiérového doplnku, akým je zábradlie?
schody k zadní verandě
To záleží v prvom rade od situácie, či už kvalitným zábradlím interiér disponuje alebo nie. Pokiaľ nie, určite na jeho výstavbu myslime najlepšie hneď zo začiatku, nepozerajme na túto činnosť ako na finálnu úpravu. To isté platí i v prípade exteriéru a samozrejme časti, akou je balkón. Ako som už spomenul, ide o bezpečnostný doplnok a teda v záujme nášho zdravia a bezpečnosti je potrebné, aby sme ho mali po ruke už počas prerábania a rekonštrukčných prác, respektíve práve v tejto dobe, kedy sa po areáli pohybujeme často a robíme namáhavé práce, pri ktorých môže hroziť pád a následne vážnejšie zranenie.

interiér

Kvalitne zhotovené zábradlie by nemalo pôsobiť iba ako nedokončená súčasť, ale ako kompletná ochrana umiestnená za rovno celého schodiska či celej balkónovej podlahy. A čo sa týka jeho materiálu, vhodnou voľbou sa stáva nerez. Či už vravíme o bežných domácnostiach, veľkých budovách, obchodných centrách, alebo podnikoch. Jeho prioritnou vlastnosťou je dlhá životnosť a schopnosť uchovať si nepoškodený dizajn a to i bez nutnosti úprav či náročnej údržby. V prípade údržby si pochopiteľne žiada iba občasné umytie v prípade vzniknutej nečistoty. Pri voľbe nerezového zábradlia môžeme uprednostniť klasicky pôsobiacu voľbu, ale aj zábradlie so sklenenou výplňou, ktorá nabudí dojem luxusu a dizajnovo pôsobí jednoducho skvele.

  • Ak už sa rozhodneme pre klasický typ, alebo sklenenú výplň, v oboch prípade je spomenuté zábradlie zároveň seriózne pôsobiacim dizajnovým doplnkom, aký pôsobí skutočne decentne.