Svadba môže byť naozaj ako z rozprávky

Keď už máte stanovený termín, vybrané miesto, kúpený oblek, vyhliadnuté svadobné šaty, objednané prstene, fotografa, kameramana, vyrobené pozvánky, zostavené svadobné menu a zoznam hostí, prichádza na rad aj svadobná výzdoba. Niektoré páry si vedia poradiť sami a kreatívne si vyzdobia nielen svadobnú sálu, ale vedia si vyrobiť dokonca aj už spomínané pozvánky. Iní vsadia na istotu a toto všetko nechajú na svadobnú agentúru. Tie si však vedia vypýtať značnú sumu peňazí za svoje služby. Vyskúšajte si výzdobu vyrobiť sami, veď najväčšou ozdobou svadby je aj tak nevesta.

prostřeno

Samozrejmosťou pri svadobnej výzdobe sú kvety. Tie dodajú jemnosť a noblesu do každého priestoru. Najdôležitejší pri výzdobe je stôl, kde budú sedieť novomanželia. Práve na nich sa neustále obracajú pohľady všetkých pozvaných hostí. Toto miesto by malo byť na prvý pohľad príjemne pôsobiace a fotogenické. Na tento stôl je vhodné umiestniť podlhovasté kvetinové aranžmány prevísajúce zo stola doplnené sviečkami. Všetko je potrebné zladiť s farbou svadobnej sály. Stoly pre hostí bývajú zväčša plné tanierov a pohárov, miesta na výzdobu je tu menej. Hodia sa sem úzke vázy s jemnými kvetmi, alebo malé sviečky v sklenených svietnikoch. Na nich môžu byť pripevnené menovky pozvaných hostí. Ak vám zvýši priestor, do stredu stola umiestnite podlhovasté kvetinové pásy. Príjemné pôsobia jemné kvety, prírodné materiály. Ak si potrpíte na luxus, siahnite po kryštálových doplnkoch.

příbory

Okrem stolov je treba myslieť aj na zvyšok sály. Opäť by mala byť dominantnou tá časť, kde budú sedieť novomanželia. Práve za ich chrbtami sa bude skvele vynímať kvetinová stena. Ak chcete hostí ohúriť ihneď pri vstupe do sály, umiestnite k dverám vysoké vázy s veľkými kvetmi. Pri farebných kombináciách si tiež treba všetko premyslieť. Obrusy, servítky, alebo sviečky môžete zladiť do príjemnej modrej farby, ktorá pôsobí veľmi elegantne. Navyše skvele vyzerá v kombinácii so zlatou, ale aj striebornou farbou príborov. Takto môžete vyzdobiť aj poťahy stoličiek a stuhy na nich. Veľkým trendom posledných rokov sú kvety, ktoré visia zo stropu a drevené dekorácie. A nezabudnite na to, že aj jedlo je dekoráciou. Krásne naservírované chody, alebo koláčiky na ozdobných tanieroch zapôsobia na každého.