Povedzte NIE bezsulfátovým prípravkom na vlasy


Čo sa myslí pod pojmom sírany?
Sírany alebo SLS (laurylsulfát sodný), SLES (lauretsulfát sodný), ALS (laurylsulfát amónny) sú lacné, ale silné povrchovo aktívne látky alebo penivé činidlá, ktoré sa používajú v kozmetike ako lacná zložka šampónov a kondicionérov. Obsahujú soli a chemikálie, ktoré majú tendenciu vysúšať  vlasové kožky a folikuly a tiež spôsobujú vážne poškodenie pokožky hlavy.
Okrem vysušenia a poškodenia vlasov majú sírany skrátiť životnosť chemických postupov, ako je farba, stláčanie, narovnávanie alebo akákoľvek iná úprava. Okrem toho štúdie ukázali, že produkty, ktoré obsahujú sírany, môžu zničiť prírodné tuky vo vašom tele, ktoré pomáhajú zvlhčovať vašu pokožku, dokonca aj keď robíte tak jednoduchú činnosť ako je oplachovanie šampónu z vlasov.

kosmetika

Tu sú dôvody, prečo by ste mali zvážiť použitie bezsulfátovej starostlivosti o vlasy:

1. Sírany odstraňujú prírodné oleje:  Šampón, ktorý obsahuje sírany, je skvelý spôsob, ako dôkladne očistiť vlasy. Avšak, ak sa používajú každý deň, môžu sa ukázať ako príliš agresívne prostriedky, najmä ak máte suché vlasy. Keď je pokožka na vlasy príliš suchá, vaše telo bude pracovať nadmieru, aby kompenzovalo suchú pokožku hlavy a produkovalo viac oleja, čo by viedlo k šupinatej a mastnej
pokožke.

blondýna

2. Sírany znižujú životnosť chemicky spracovaných vlasov:Ak ste podstúpili drahé farbenie vlasov, narovnali si vlasy alebo si vybrali ošetrenie cysteínom, šampón so síranom skráti životnosť týchto procedúr, dochádza k plytvaniu časom a prichádzate o ťažko zarobené peniaze. Navyše, chemicky ošetrené vlasy potrebujú mimoriadnu starostlivosť a bezsulfátové látky môžu pomôcť zablokovať vlhkosť a nechávajú vaše vlasy jemné a hodvábne.

3. Bezsulfátové výrobky sú skvelé pre citlivé pokožky hlavy:Krvná podstata šampónov a kondicionérov so síranmi spôsobuje podráždenosť a svrbenie tým, ktorí majú problémy s citlivosťou. To si vyžaduje mimoriadnu starostlivosť. Bezsulfátový liek môže znížiť svrbenie, odlupovanie pokožky hlavy a začervenanie. Vaše vlasy a pokožku hlavy vám za to poďakujú.