S dobrým úmyslom, ale mimo

Nie je žiadnou novinkou, že muži a ženy sa líšia v mnohých veciach, platí to aj o daroch, ktoré najčastejšie ženy dostávajú. Dokonca kvôli tomu vznikajú aj časté zvady a nedorozumenia, v mnohých prípadoch sa dokážeme aj uraziť.

růže

Ťažký výber
Muži myslia praktickejšie ako ženy, nemôžme im to však vyčítať, majú to dané od prírody. No niekedy by sme veľmi ocenili, keby sa tomu trocha vzopreli, prejavili štipku zmyslu pre romantiku a prekvapili nás párty prezentom, o ktorom tajne snívame. Netvrdíme, že praktické darčeky nepotešia, vraví sa predsa, že najdôležitejšie je, ak si na náš sviatok spomenie, ale v kútiku duše tajne dúfame, že práve ten náš partner je svetlá výnimka a vie, po čom naše srdce piští! Nový vysávač či žehličku si môžeme predsa zaobstarať aj počas roka a nemusíme k tomu mať nijaký zvláštny dôvod. Ako sami muži hovoria, pri kúpe darčeka sú častokrát bezradní, potrebujú pomoc a radu, ktorým smerom sa pri výbere orientovať, no je to také jednoduché. Stačí len ženu počúvať a kúsok sa zaujímať o to, čo sa jej páči a po čom túži.

Pohroma nastáva, ak sa muž domov dovalí s jedným z týchto prezentov v rukách:

–Žlč žene dokáže zdvihnúť stužkou previazaný kuchynský robot či nejaké doplnky do kuchyne alebo vysávač. Pri preberaní totiž žena môže nadobudnúť pocit, že v domácnosti plní len funkciu upratovačky či kuchárky a nie je rovnocennou partnerkou.

–Narýchlo kúpené veci partnerka rýchlo odhalí, zväčša to bývajú tie podarúnky, ktoré vôbec nechce, ale keďže si muž na jej sviatok spomenul na poslednú chvíľu, býva to z núdze cnosť. Medzi ne patria napríklad knihy s témou, ktoré ju nikdy nezaujímali alebo CD s hudbou, ktorá je od jej obľúbenej na míle vzdialená.

–Muži, ktorí majú hlboko do vrecka a neradi investujú do „zbytočností“ by si mali aspoň v tomto prípade vstúpiť do svedomia. Netreba to s ich cenou preháňať, ale svietiaca nálepka s nápisom „akcia“ na darovanej bonboniére je dosť veľký trapas.

dort

–Nie u každého sa stretne s porozumením kozmetika či permanentka do fitka, lebo to môže symbolizovať nespokojnosť s jej výzorom či postavou a takto dostáva nepriamy signál, že už je na čase niečo so sebou urobiť.

Možností, ako ženu potešiť, ale aj nahnevať či dokonca uraziť je dosť, ale ak je pozorný a svoju polovičku dostatočne dobre pozná, trapasy s obdarúvaním by sa im mali vyhýbať. A pre ženy platí, že sklamanie by nemali dávať najavo prehnane, hlavne ak sú si isté, že bol kupovaný z lásky.