Skryté príčiny tvorby vrások


1. Sedenie v interiéri počas slnečných dní
Keď si myslíte, že v interiéri ste pred slnkom v bezpečí, nie je to tak celkom pravda. Ultrafialové svetlo, konkrétne UVA, preniká do automobilových okien a väčšiny okien budov. Uistite sa, že používate širokospektrálny ochranný krém proti slnečnému žiareniu aj v interiéri alebo vo vozidle, aby ste predišli kumulatívnemu poškodeniu kože počas celého roka. Skúste Olay Regenerist Micro-Sculpting Cream SPF 30 , ktorý nie je mastný a absorbuje sa rýchlo, takže je skvelý pre každodenné použitie.

žena

2. Veľkomestský život
Vďaka vyššej koncentrácii znečistenia ovzdušia, ktorá sa vystavuje škodlivým voľným radikálom, môže byť koža náchylnejšia k poškodeniu, ak bývate v meste. Voľné radikály sú škodlivé molekuly v prostredí, ktoré rozkladajú kolagén a prispievajú k starnutiu pokožky. Najlepším spôsobom, ako proti tomu bojovať, je aplikovať hydratačný prostriedok bohatý na antioxidant, ktorý pomáha neutralizovať poškodenie voľnými radikálmi. Navyše umyte si tvár každý večer, aby ste odstránili zvyšky škodlivín z pokožky. Použite nočný krém, ktorý pomáha vyhladzovať a regenerovať pokožku.

3. Sledovanie televízie po celý deň
Skrátenie fyzickej aktivity môže podporiť tvorbu vrások. Takže ak ste niekedy potrebovali výhovorku na opätovné aktivovanie svojho telocviku, tu je. Cvičenie môže pomôcť zvýšiť produkciu kolagénu, aby sa zmenšil počet vrások. Uistite sa, že ak sa rozhodnete trénovať vonku (najmä na vrchole dňa), nezabudnite sa natrieť ochranným krémom.

blondýna

4. Dlhý čas trávený s telefónom
Trávenie príliš veľa času s telefónom môže skutočne prispievať k starnutiu kože krku a k tvorbe záhybov okolo krku a čeľuste. Koža na krku je veľmi tenká a náchylnejšia k starnutiu ako v iných častiach tela. Popozerajte sa po výrobkoch s obsahom aminokyselín, ktoré môžu pomôcť zlepšiť pružnosť a pevnosť pokožky a obmedzte čas strávený s mobilom.

5. Opustenie domu bez slnečných okuliarov
Koža okolo očí je o 40 % tenšia ako zvyšok kože na tvári. Ak chcete mať túto časť počas slnečných dní pokrytú, vyhľadajte veľké slnečné okuliare, ktoré blokujú UV a UVB lúče.

6. Nedostatočný spánok
Naša koža prechádza pravidelným denným cyklom a počas spánku je čas na odpočinok a opravu pre každý orgán vrátane vašej pokožky. Keď nespíte, procesy, ktoré sa objavujú vo večerných hodinách, nefungujú správne, čo môže viesť k dehydratácii, zápalu, nesprávnemu obratu buniek a dokonca k tvorbe akné. Spite preto sedem až osem hodín, ak chcete aby vaša pokožka pôsobila pružne a zdravo.

7. Nesprávna pozícia v spánku
Pozícia, v ktorej spíte, môže ovplyvniť vzhľad vašej tváre. Odporúča sa preto spať na chrbte, aby sa zabránilo jej stlačeniu. Pokiaľ je to možné, rozhodnite sa pre hodvábne obliečky na vankúše, ktoré pôsobia jemnejšie na pokožku počas spánku.