Muži – večne nepreskúmaná záhada

Po prečítaní tohto nadpisu si určite nejedno mužské oko pomyslelo, že toto je istotne dielo akejsi zarytej feministky. Ale opak je pravdou, skôr to bude pohľad zo strany muža.
Nároky ženy na muža pri jeho hľadaní zahŕňajú požiadavky na chytrú hlavu, peknú tvár, vypracovanú postavu primeranej výšky, ale zároveň aj nežného, smelého a tiež milého človeka, ktorý sa o ňu bude vedieť postarať a zabezpečiť ju. Samozrejme, existujú dva typy žien, skromnejšie a náročnejšie. Tie prvé sú veľmi vďačné a spokojné s tým, čo im život priniesol, no tá druhá polovica by najradšej získala od muža všetko, na čo si len pomyslí. Je niektorý z týchto prístupov správny?

virtuální realitra

Aj muži sú len ľudia…
V skutočnosti sú muži pod papučou takmer neprestajne, hlavne, ak chcú mať pokoj v rodine, tak urobia pre ženu prvé a posledné. No v momente, keď sa posadia a pred nimi stojí pohár chladeného piva, stávajú sa z nich neschopné tvory, lenivé a nemožné. Všetci máme svoje chyby, nikto z nás nie je dokonalý, ale zato sme jedineční, každý sme osobnosť, ale nie neomylní. To však nie je dôvod na to, aby sme si to stále jeden druhému vyčítali, je to zbytočné. Treba, aby sme sa navzájom pochopili a boli ohľaduplnejší. Týka sa to hlavne žien, tie chcú od mužov všetko a hneď, ale oni nie sú nadľudia, tiež majú svoje limity.

zátiší

City a mužské pohlavie
Prejavovanie citov bolo pre chlapcov a mužov vždy ťažké. Hovoriť žene, že ju milujú alebo rozplakať sa pre nich neprichádza do úvahy. Všetko je predsa nad slnko jasné, lásku dokazujú žene svojimi skutkami. Naopak, žena nemá problém sa vyplakať a povedať na rovinu, čo si myslí. Aj medzi mužmi sa určite nájdu citlivejšie duše, ktoré si sem-tam poplačú, je to milé, ale ani to netreba preháňať. Prejaviť city s mierou by mal aj najväčší „tvrďas“.
Rozdielov medzi pohlaviami je neúrekom, takže porovnávanie nie je namieste. Sme odlišní takmer vo všetkom, no ak nám nevyhovuje partner v tom, čo nám ponúka, tak sa uchýlime k ľahšiemu riešeniu, teda rozchodu. Hádzať všetkých do jedného vreca nie je rozumné, nemala by nám však chýbať ohľaduplnosť k ostatným a hľadať toho partnera, ktorý bude vyhovovať našim požiadavkám. Určite po svete niekto taký chodí, chce to len trpezlivosť a raz toho pravého určite nájdete.