Rubriky
Nakupovanie

Atraktívne osvetlenie vo forme LED pásikov: O čo ide?

Opäť je tu čas, kedy sa budeme najčastejšie vyskytovať v interiéroch našich domovov, respektíve nízke teploty a skoré stmievanie nás presvedčia, že voľný čas budeme pohodlnejšie tráviť v teplých a osvetlených miestnostiach. A práve na faktor komfortného osvetlenia sa v tomto článku zameriame bližšie.
Moderné svetlené prvky typu LED pásiky dokážu nielen podsvietiť požadovanú vec či priestor, ale sú takisto viditeľne štýlovým dekoračným doplnkom. S ich pravidelným využitím sa takisto spája úspora energií vďaka tomu, že zdroj žiarenia využívajú svetlo emitujúce diódy (LED). Okrem toho prinášajú univerzálne využitie s dávkou kreativity, dajú sa prevádzkovať vo viacerých formách k rôznym účelom, kedy je však výsledkom kvalitné dizajnové podsvietenie a v prípade kuchynskej linky či pracovného stola tiež funkčná a praktická stránka.Modrá žiara v tme.jpg

  • Majú pružnú formu, pričom ich spodná časť je samolepiaca. Môžete tak zvoliť prakticky ľubovoľnú plochu, kam ich chcete umiestniť a výhodou je takisto ich štíhly dizajn.

Univerzálnosť sa spája aj s možnosťou výberu. Buď uprednostňujete klasickú možnosť a teda pásik s diódami bežnej bielej farby, alebo potom je tu populárna alternatíva tkzv RGB. Tá je typická schopnosťou rozdeliť svetlo na tri farby– červenú, zelenú a modrú. Tým vznikne predovšetkým atraktívny dekoračný efekt, ktorý je možné ovplyvňovať diaľkovým ovládaním.Žiarovka, tvár, komické.jpg
Využitie svetelných led pásikovprakticky nepozná hraníc, ale hodilo by sa spomenúť minimálne niekoľko tipov, a to napríklad podsvietenie obývacích stien, políc, skríň, ale tiež schodiska či napr. zrkadiel v kúpeľni. Nie je výnimkou, že sa používajú aj k podsvieteniu PC monitora, PC skrinky, televízora,… možností je vďaka ich šikovnému dizajnu v skutočnosti viac. Výnimkou nemusí byť ani využitie z hľadiska osvetlenia vonkajšieho exteriéru a záhrady počas tmavých večerov a horšej viditeľnosti.