Tak ako je to vlastne s tou čokoládou?!

„Ďakujem. Čokoládu si neprosím. Chudnem!“ Milé dámy, toto je asi tá najväčšia chyba, ktorú robíte. Z čokolády sa vonkoncom nepriberá. Práve naopak, celý proces dokáže urýchliť, Okrem toho obsahuje množstvo zdraviu prospešných látok, ktoré by sme nášmu organizmu nemali odopierať ani vtedy, keď sa snažíme nejaké to kilo navyše zhodiť.

dezert
 
Zo sladkého sa priberá! Ako je možné, že z čokolády nie?
 
So sladkostí sa priberá. To je známy a overený fakt, proti ktorému asi neexistuje žiadny rozumný argument. Ako je teda možné, že z čokolády nie? Veď predsa aj tá je sladká. OMYL! Samotná čokoláda nie je sladká ani náhodou. O to sa postarajú až tety a ujova, ktorí do nej vo fabrike pridajú kvantum cukru. Kakaové bôby majú výrazne horkú chuť. Ak ste už niekedy ochutnali čistý kakaový prášok, tak je vám jasné, že o sladkom nemôžeme vôbec hovoriť.
 
Čokoláda teda nie je sladká, a preto vám už možno začína dochádzať, prečo je možné, že z nej nepriberieme. Ak teda chudnete, mali by ste sa určite vyhýbať mliečnej čokoláde. V nej sa totiž nachádza približne tridsať percent čokolády, no a zvyšok je cukor, mlieko, kakaové maslo a iné prísady, ktoré ju takpovediac držia pokope. Ideálnou voľbou pre vás, je preto horká čokoláda s čo najvyšším percentom kakaa. Začnite si kupovať tú, ktorá začína na šesťdesiatich percentách.

bílá čokoláa
 
Čokoláda plná zdravia
 
Kakaové bôby sú doslova nabité zdraviu prospešnými látkami. Pri spomínanom chudnutí vám pomôže najviac takzvaný teobromín, ktorý je blízky príbuzný kofeínu. Naše telo teda dokáže nakopnúť tým dobrým smerom. Práve kakao je jeho najlepším prírodným zdrojom pre náš organizmus.
Ak chudnete, tak sa pravdepodobne aj nadmerne hýbete. Váš mozog a všetky svaly, preto potrebujú zvýšenú dávku horčíka. No a aj on sa nachádza v kakaových bôboch.
Do tretice nájdeme v čokoláde množstvo látky s názvom tryptofán. Tá zaobstaráva správne vylučovanie serotonínu, teda hormónu šťastia. Takže ak si pred cvičením dáte pár kociek kvalitnej, horkej čokolády, všetko pôjde ľahšie a navyše s dobrou náladou.