Raj v podobe Bahám

  • Hlavné strediská na Bahamách

Najväčšie ostrovy sú New Providence, Grand Bahama, Andros, Eleuthera. Big Abaco je druhý najväčší ostrov na Bahamách, známy všetkým jachtárom sveta. Plavenie je možné od jari do jesene. Rozsiahle pobrežia sú plné rýb. Tu môžete urobiť akékoľvek existujúce vodné športy, rybárčenie alebo navštíviť bezcolné obchody najväčšieho mesta ostrova – Marsh Harbour.
Long Island – najkrajší ostrov na Bahamách, s krásnou prírodou a mnohými miestami s úplne nedotknutou prírodou. Na severnom cípe ostrova Cape Santa Maria je dlhá biela piesočná pláž, jedna z najkrajších na západnej pologuli. Hlavné mesto ostrova Stella Maris je malé, ale pomerne moderne osídlené a je východiskom pre potápačské a rybárske expedície.
Ostrovný hrebeň Exumzahŕňa viac ako 360 malých ostrovov a v jeho južnej časti sú dva pomerne veľké ostrovy – Veľký a Malý Exum, kde sa sústreďuje celá miestna civilizácia. Toto súostrovie je rajom pre jachtárov, pretože tieto miesta sú považované za jednu z najkrajších na svete.

ostrov

  • Turistická bezpečnosť

Všetky obľúbené turistické oblasti sú pomerne bezpečné, ale menej závažné trestné činy nie sú zriedkavé: krádež v hotelových izbách a krádež peňaženiek. Je dôležité vedieť, že miestne zákony o obchodovaní s drogami sú veľmi prísne: je celkom možné získať dlhý trest odňatia slobody za predaj alebo dokonca len za použitie omamných látok.

  • Podnebie na Bahamách

Priemerná letná teplota je + 26… + 32 ° C. Na južných ostrovoch (Bolshoi a Malyi Inagua, Mayaguana) je v lete oveľa teplejšie ako v strednej časti súostrovia. V zime je priemerná teplota +18… + 22 ° C, čo je najlepšie na severozápadných ostrovoch. Priemerná teplota vody je zvyčajne +27 ° C v lete a približne +23 ° C v zime. Najlepší čas na návštevu krajiny je od septembra do mája.

modrá voda

  • Hotely

Hotely na Bahamách sú veľmi rozmanité: existujú tu veľké výškové komplexy a malé útulné zariadenia. Lokálny systém je uznávaný ako najlepší v Karibiku. Sieťové napätie: 120 V, 60 Hz. Používajú sa americké štandardné zástrčky s dvoma plochými kolíkmi.