La Gomera – miesto pre pokojnú dušu

Tieto miesta stoja za to!

Ak sa rozhodnete navštíviť La Gomeru, tak nevynechajte národný park Garajonay, ktorý je hlavnou atrakciou ostrova. Je to subtropický les, ktorý prežil aj dobu ľadovú. Existuje tu veľa turistických chodníkov, ale zákaz prechádzania sa mimo turistických chodníkov. Hovorí sa, že keď príde hmla, tento les má nezabudnuteľnú atmosféru.

moře

Zavítajte na tento ostrov a ak počas vašej návštevy La Gomery nastane hmlisté počasie, určite navštívte zelené srdce La Gomery – národný park Garajonay.
Ďalšou skutočne nádhernou atrakciou je Abrante Skywalk. Zažijete prekrásny výhľad na celý ostrov La Gomera. K dispozícii je tiež reštaurácia so sklenenými stenami, ktorá je pre turistov ozajstným skvostom. Zarezervujte si stôl a vychutnávajte si fantastické výhľady na celý ostrov.

pláž

Skaly Herminguapripomínajú raj na zemi. K dispozícii je botanická záhrada s rôznymi druhmi stromov a kvetov. Krásna príroda si vás úplne podmaní a pri pohľade na krásu tohto ostrova budete spoznávať flóru, o ktorej ste ani len netušili, že existuje. Toto je La Gomera. Rastie tu aj kanárska palma, z ktorej sa vyrába med. Toto miesto má najviac fotogenické skaly na celom ostrove.
Agulo je jedným z prvých miest, ktoré vznikli na tomto ostrove. Obyvatelia, ktorí žijú na tomto mieste majú dokonalý výhľad na oceán. V blízkosti je symbol ostrova – Roque de Agando, je to monolit.

Okrem iného, na tomto mieste sa namiesto rozprávania spieva. Je to šialené? Pôvodní obyvatelia La Gomery, Guanchovia, sú vďaka tomuto známi. V minulosti im to umožňovalo komunikovať na veľké vzdialenosti. Avšak s postupným rozšírením španielčiny tento jazyk zmizol.

útesy

Čo sa týka ubytovania na La Gomere, tak ani to nie je na zahodenie. Vyhľadávaný je Hotel Parador, nachádzajúci sa v blízkosti pláže. To znamená, že nebudete musieť absolvovať dlhú prechádzku na pláž. Hotel má vonkajší bazén s výhľadom na Atlantický oceán a s výhľadom na Tenerife. Je to naozaj podmanivé.