Ako zastaviť šteniatka aby nerozhryzol dom

Zabrániť žuvaniu šteniatok

Šteňatá nedokážu rozpoznať rozdiel medzi diaľkovým ovládaním, obuvou a hračkou. Vo svojom svete je všetko potenciálna žuvacia hračka. Skúmajú čokoľvek, čo leží na podlahe alebo na konferenčnom stole, pretože nie je možné, aby pochopili, že niektoré položky sú mimo zónu.

štěně

Najlepším riešením nie je snaha zmeniť inštinktívne správanie vášho šteniatka, ale zmeniť Váš vlastný.

Odložte topánky, držte diaľkové ovládanie na vysokých policiach a používajte detské brány, aby ste zabezpečili priestory domu, ktoré nie sú pre šteňatá. Bonus: Váš dom bude menej preplnený… mínus šteniatko bude žuť hračky, dobroty, prikrývky a kožušiny.

Majte dohľad a presmerujte žuvanie

Bohužiaľ, nie všetko je dostatočne prenosné, aby to bolo mimo čeľuste šteniatka. Niektoré šteniatka sú majstri žuvania nábytku, ktoré jednoducho nemôžete chrániť.

Ak viete, že šteniatko je naviazané k vašim jedálenským stolom nohy, nedovoľte im byť v jedálni bez toho, aby ste sa pozerali. Jedným zo spôsobov, ako sa psi môžu naučiť, ako zmeniť svoje správanie, je tým, že ich prichytíte pri čine a ukážete vhodnejšiu alternatívu.

Ak chytíte svoje šteniatko, že žuje nábytok hneď zareagujte: „Uuups! To nie je správna vec! „A ihneď sa k nim priblížte so žuvacou hračkou, aby to upútalo ich pozornosť. Dôležité je dať Vášmu šteniatku správnu hračku alebo maškrtu na žuvanie.

Zostaňte pokojný

Šteňa nevie, že robí niečo zlé tým, že sleduje svoj inštinkt, ktorý hovorí všetko daj do svojej papuľky. Takže ak ich prenasledujete a nahánate, keď sa chystajú niečo „nezákonné“, pravdepodobne si budú myslieť, že sa buď zapojíte do zábavy, alebo ste sa zmenili na strašidelné monštrum.

buldok

Namiesto toho, aby ste prenasledovali svojho psa, skúste im ponúknuť hračku namiesto daný objekt. Ak potrebujete silnejšiu zbraň, okupujte svoje šteniatko s kusom syra alebo mäska, alebo hoďte niekoľko kusov na zem a odstráňte predmet, keď sú teraz zaneprádznené.

Od svojho prvého dňa až do dospievania vaše šteniatko bude žuvať. To je fakt. Ale s trpezlivosťou, dohľadom, presmerovaním a správnymi žuvacími zásobami sa dostanete cez túto fázu.