3 top zábavné vodné parky na Slovensku

Slovensko je síce malá krajina, ale určite má čo ponúknuť. Jednou z atrakcií, ktoré vedia pritiahnuť návštevníkov sú aj naše vodné parky, ktorých tu máme skutočne veľmi veľa. Ako si však vybrať ten správny? Vytvorili sme pre vás zoznam desiatich najlepších vodných parkov na Slovensku.

tobogán

1. Aquapark Tatralandia
Asi najznámejším a najväčším aquaparkom na Slovensku je Aquapark Tatralandia, dokonca sa jedná o najväčší aquapark v cele strednej Európe. Aquapark sa nachádzajú sa v krásnom horskom prostredí v meste Liptovský Mikuláš. Aquapark je vhodný pre všetky vekové kategórie, deti tu budú mať o zábavu postarané a dospelí si oddýchnu. V Tatralandii sa nachádza 14 bazénov s termálnou, ale aj morskou vodou, pre tých, čo sa chcú poriadne vyblázniť je tu pripravených 26 tobogánov a rôzne iné atrakcie, pre najmenších je pripravený zaujímavý animačný program, samozrejmosťou je wellness.

skluzavky

2. Aquapark Aquacity Poprad
Výborným aquaparkom nachádzajúcim sa na východnom Slovensku je aquapark Aquacity Poprad. V objekte nájdete 13 bazénov, pričom teplota vody v nich sa pohybuje od 30-38 stupňov Celzia. Okrem mnohých vodných atrakcií je tu výborné wellness, kde nájdete mnoho typov sáun. Výhodou Aquacity Poprad je aj jeho lokalita, nakoľko priamo z aquaparku máte nádherný výhľad na hory, ktorý ešte umocní pocit relaxu, ktorý si tu môžete dopriať. Zaujímavosťou tohto aquaparku je aj unikátna laserová show, ktorá sa tu koná každý večer.

sauna

3. Aquapark Bešeňová
Aquapark Bešeňová je tiež jedným z najznámejších vodných parkov na Slovensku, nachádza sa neďaleko Aquaparku Tatralandia, v okrese Ružomberok v obci Bešeňová. Aquapark Bešeňová ponúka 20 bazénov, s termálnou ale aj normálnou vodou, taktiež si tu môžete skúsiť zaplávať v morských vlnách. Pre milovníkov vodných atrakcií je tu pripravených 15 tobogánov, kde sa môžu dosýtosti vyblázniť. Pre tých, čo vyhľadávajú relax je pripravené wellness, kde nájdete päť sáun, vírivky a masážne sprchy.