Umelé či svoje?

Základom ženského vzhľadu sú upravené, čisté nechty. No často je to veľmi náročné starať sa o svoje nechty, hlavne ak pracujete so svojimi rukami, svoje poznajú najmä záhradkári. Je na každej žene či si svoje nechty chce upravovať sama v pohodlí domova alebo bude pravidelne, spravidla každý mesiac navštevovať nechtové štúdio.

akné

Veľa žien nemá nervy a trpezlivosť na takúto piplavú prácu. Preto si nechty maximálne očistí a ostrihá. No niektoré si svoje nechty pestujú, pilníkujú do požadovaného tvaru a samozrejme lakujú rôznymi farbami. No častokrát už po pár dňoch zistí, že jej lak je už ošúchaný a nechty sú polámané. Vtedy je lakovanie nechtov potrebné vykonávať aj tri krát týždenne, čo dá zabrať.
Na trhu však existujú aj rôzne laky, ktoré podporujú rast či pevnosť nechtov alebo sľubujú dlhodobú výdrž, no častokrát nie je dlhšia ako týždeň a tieto laky sú dosť drahé. Vtedy sa vám vyplatí navštíviť skôr profesionála, ktorý vám upraví a nalakuje vaše nechty podľa vašich predstáv aj na pár týždňov. Môžete si vždy vybrať farbu, tvar nechtov alebo rôzne vzory či obrázky na vaše nechty. Otázka je či to neničí vaše prirodzené nechty.

laky

Každá z nás má minimálne jednu známu alebo kamarátku, ktorá má s umelými nechtami zlé skúsenosti. Ak máte umelé nechty dlhé mesiace a potom sa rozhodnete, že ich už nechcete tak sa môžete pripraviť na to, že vaše nechty nebudú také ako predtým. Vo väčšine prípadov sa pôvodné nechty radikálne zmenili, doslova sa zničili a ostali lámavé, tenké ako papier. Ich rekonvalescencia môže trvať aj niekoľko mesiacov, preto si rozmyslite či vám to za to stojí. Ak chcete mať pekné pevné nechty, umelé nechty kvôli zničeniu neodporúčame. Radšej si priplaťte za dlhotrvajúce a spevňujúce laky na nechty. Ak predsa len nechcete nechty lakovať často, potiahnite na svoje nechty gél v nechtovom štúdiu, vtedy to zničenie nebude až tak devastačné.