Prírodné čistiace prostriedky

Po použití každého čistiaceho prostriedku v domácnosti následne minieme litre vody, aby sme túto chemikáliu poriadne zmyli. Ak ale použijete prírodné čistiace prostriedky nič sa vám nestane ak ich nedostatočne zmyjete vodou. Bezpečné prírodné prostriedky na čistenie domácnosti nájdete aj doma. Ide hlavne o bežné potraviny, ktoré sa nachádzajú v každej domácnosti.

ocet

Ocot.
– Pripálený hrniec najlepšie vyčistíte octom. Stačí naliať do hrnca 8% ocot a vodu (tak aby bolo pripálené miesto celé zaliate octom) v pomere 1:1 a nechať túto zmes vrieť aspoň 5- 10 minút. Všetko pripálené povolí. Ak to bude nutné, môžete to ešte raz zopakovať – povolia aj tie najodolnejšie pripáleniny.
– S baktériami si ocot poradí jedna radosť. Stačí zmiešať ocot a vodu v pomere 1:1 a pretrieť kuchynskú linku. Všetky baktérie zničíte. Pozor, linku už nepretierajte čistou vodou. Aróma octu po pár minútach vyprchá sama.
– Vodný kameň, nech je kdekoľvek neodolá octu. Stačí pretrieť zanesené miesta, alebo nechať na nich handričku namočenú v octe pár hodín a vodný kameň sa jednoducho rozpustí.
– Ak pridáte ocot do práčky miesto aviváže farby na oblečení sa rozžiaria. Naviac, zbavíte sa rýchlo a ekologicky škvŕn od potu.

soda

Sóda bikarbóna.
– Vyčistiť rúru je drina – to uznáte isto všetci. Zmiešajte ale sódu bikarbónu so soľou a vodu tak, aby vznikla kašička. Naneste ju na znečistené a pripálené miesta na rúre, chvíľu počkajte a nakoniec pastu zmyte hubkou. Zároveň s pastou povolia aj pripečené nečistoty.
– Sóda pohlcuje pachy. Ak sa chcete zbaviť nepríjemného zápachu z matracov, koberca, alebo nábytku stačí len posypať dané miesto sódou, počkať hodinu a povysávať.

čistota

– Striebornému príboru vrátite jeho lesk vďaka sóde. Nalejte do misky horúcu vodu, na spodok dajte alobal. Do vody pridajte sódu bikarbónu a soľ. Do takto pripravenej misky vložte strieborný príbor. Môžete na vlastné oči pozorovať ako sa tmavý povlak z príboru stráca. Ke´d je príbor čistý, stačí ho vybrať, umyť čistou vodou a utrieť suchou handrou.
– Upchatý odtok vyčistíte rýchlo a jednoducho. Nasypte jednu šálky sódy do odtoku, zalejte troma šálkami vriacej vody a zvyšok nechajte na tejto zmesi. Sóda začne rozpúšťať odpad, ktorý upchal váš odtok. Za pár minút bude znova priechodný.