Navštívte Indiu

Premýšľali ste niekedy nad tým, že budete cestovať do Indie? Láka vás to? Alebo sa skôr držíte Európy? Ak niečo naozaj stojí za pozretie, tak je to práve India. Na jednej strane je to miesto, ktorým sa môže pochváliť len naozaj veľmi málo cestovateľov. A na druhej strane je to aj miesto, kde sa vám môže prihodiť fakt veľké množstvo vecí, po ktorých veľmi netúžite. Práve preto vám prinášame niekoľko tipov, ktoré sa vám možno zídu v prípade, že navštívite túto čarovnú krajinu.

chile
 
1. Dávajte si pozor na to, čo jete.
Ako v každej exotickej krajine, aj tu sa vám nemusia vyhýbať žalúdočné a črevné ťažkosti. Práve preto by ste si mali dávať naozaj veľký pozor. Jedzte len na miestach, ktoré preferujú aj miestni ľudia s deťmi a určite nejedzte nič, čo sa nedá ošúpať alebo predtým nebolo prevarené.
 
2. Dbajte na to, čo nosíte.
Toto platí hlavne pre ženy, ktoré by sa nemali obliekať príliš vyzývavo. Niežeby vám za to hrozila pokuta, väzenie alebo niečo podobné. Je však pravdou, že tým budete svoje okolie dosť pohoršovať a nevyhnete sa zvedavým pohľadom. Ak máte úctu voči druhým kultúram, určite sa prispôsobte.
 
3. Vždy so sebou noste svoje doklady.
Okrem toho ich aj nezabudnite mať vždy všetky pri sebe. Nikdy neviete, čo sa môže stať a kto môže vašu identitu zneužiť alebo vás okradnúť. To je niečo, čo učite nechcete zažiť ani v tom najhoršom sne, nemáme pravdu?

dítě
 
4. Pite iba kúpenú vodu.
To znamená balenú. Určite nepite vodu z kohútika a ani takú, ktorú vám podajú v reštauráciách. Vždy si vypýtajte balenú vodu alebo akýkoľvek iný nápoj. Takto môžete opäť predísť žalúdočným a črevným ťažkostiam.
 
5. Na ceste buďte opatrný.
V niektorých krajinách autá chodia aj vtedy, keď majú červenú, respektíve, keď majú chodci zelenú. India nie je výnimka. Ak sa chcete vyhnúť nehode, vždy sa obzerajte a dbajte na vašu bezpečnosť.