Koniec banky

Ø  Banka o tom informovala na svoje stránke že od 1.augista odchádza zo slovenského trhu. Tak ako konči banka , končia s ňou aj všetky produkty a služby ktorá táto banka ponúkala. Jedná sa teda od založenie a vedenie účtu , kreditné a debetné karty , úver a hypotéka , či iné služby. Ak teda pôjdete do tejto banky uvidíte na budove logo Sberbank s logom Prima Banky , čo je už jasne že klientov Sberbank preberá príma banka.

obchodování
 
Ø  Prima Banka by mala spustiť svoje služby pre zákazníkov Sberbank od 1.Augusta 2017. Či to bude ale reálne , zatiaľ ešte nevieme , no je potvrdene že Prima banka ponúka  týmto zákazníkom rýchlejšie a kvalitnejšie služby , no starý zákazníci túto služby nemajú.
 
Ø  Ak teda pôjdete do Sberbank tak nielen že uvidíte dve loga bánk teda Sberbank a príma banky ale   prázdnu kanceláriu banky v ktoré už nič neuvidíte , no ešte tam nájdete letáky obi dvoch bánk pre aktuálne produkty a služby ktoré ponúkajú. Ak sa teda zlúči Sberbank s Prima bankov môže sa stať že Prima banky bude šiestou najväčšou bankou na Slovensku a vďaka novým zákazníkom Prima Banka posilní svoj trh.

Ø  Ak sa budete chcieť prihlásiť do interbankingu Sberbank , stránka Vás prehodí do Prima Banky , kde sa bezpečne prihlásite do svojho účtu. Teda od 1.8.2017 teda Sberbank prestala fungovať a automaticky sa presúva do Prima Banky. Dôvod predaj Sberbank je taký že spoločnosť Penta odkúpila 100 percent akcii ktorá táto banka a vlastnila . Banka sa teda rozhodla skončiť a na Slovensku máme o jednu banku menej.

bankovky
 
Ø  Prima banka si nielen prilepší o zákazníkov ale aj o zisky s ktorými Sberbank disponovala . Ak však nechcete byť zákazníkmi Prima Banky , môžete s banky odstúpiť prípadne odísť no nebude to ľahké ako si myslíte. Budete musieť zrušiť všetky účty , vyplatiť uver či hypotéky a debet alebo ďalšia z možností je že si uver alebo hypotéku dáte refinancovať do inej banky.