Inteligentná domácnosť

Každý jeden z nás sa stretol so situáciou, kedy ste si neboli stopercentne istí, či ste zavreli okno alebo vypli sporák. Týmto stresujúcim situáciám sa môžete jednoducho vyhnúť. Buď sa vrátite naspäť domov a svoje obavy vyvrátite a uistíte sa, že je všetko v poriadku alebo existuje omnoho ľahšie riešenie a to, že si vašu domácnosť skontrolujete pohodlne cez mobil. Že o čom to rozprávam?

zvonky

V dnešnej dobe už nie je novinka, že vám postavia inteligentné domy budúcnosti, či zariadia inteligentné bývanie doslova na počkanie. Stačí si o tom prečítať viacej a overiť si, či máte na to dostatok finančných prostriedkov. Samozrejme je na výber veľa možností, ale znie to úplne super, že si dokážete ovládať svoju domácnosť hoci aj z práce či z dovolenky jednoducho cez aplikáciu v mobilnom telefóne. Môžete používať aj tablet, či iné zariadenia, ktoré podporujú tento systém a ak máte internet nebudete mať s ničím problém.

Môžete si dať nainštalovať na vchodové dvere a okná pohybové senzory, ktoré vám snímajú všetky pohyby v miestnostiach a vy si budete na istom, že máte zatvorené okná ak sa blíži búrka a nie ste doma alebo napríklad dokážete pohodlne skontrolovať večerný príchod vášho dieťaťa, ak náhodou zaspíte…
Taktiež pomocou týchto minimalistických zariadení, ktoré máte napojené na spomínanú aplikáciu si dokážete podľa potreby nadstavovať kúrenie, osvetlenie v izbách ba dokonca si viete spustiť kliknutím na ikonku práčku alebo umývačku riadu. Prídete domov a máte zakúrené, opraté, robot vám vysal byt a kávovar urobil kávu.

inteligentní domácnost

Inteligentné bývanie vám uľahčí každodenné ovládanie domácnosti a vďaka plnej automatizácii budete využívať energie efektívne a zaručene sa vám zvýši komfort bývania. Získate úplný prehľad a kontrolu nad zariadeniami. Znie to úžasne a keď to vyskúšate aj zistíte, že je to úžasné.
Vďaka týmto inteligentným systémom si dokážete aj zabezpečiť byt proti zlodejom a upraviť si svoje požiadavky podľa vašich potrieb a predstáv. Najlepšie na tom je, že všetko sa inštaluje bez stavebných úprav.