Belgicko – stredoveké Bruggy

Ak sa rozhodnete navštíviť nejaké rozprávkové stredoveké mesto tak len ťažko nájdete lepšiu alternatívu ako sú Bruggy. Dláždené kamenné chodníky a zasnežené kanály križujúce mesto v spojení s fotogenickými meštianskymi domami, kostolmi vytvárajú úžasnú atmosféru. Jedinou nevýhodou môže byť množstvo turistov. Preto urobíte najlepšie ak sa do Brugg vyberiete uprostred týždňa. Osobité kúzlo mesto nadobudne skoro na jar keď rozkvitnuté narcisy lemujú chodníky a nádvoria historických domov. 

belgie
 
Symbol mestastredoveká zvonica Belfort (Belfry) zo svojimi 366 schodmi a chôdzou po úzkom točitom schodišti môže vo vás vyvolať klaustrofóbiu. Ale až sa vyštveráte nahor, ten výhľad bude rozhodne stáť za to. Pred vami sa rozprestrie panoráma mesta a cez červené strechy dovidíte až k obrovským žeriavom Zeebrugge.
 
Gotický palác Brugse Vrije, ktorý od 12. do 18. storočia spĺňal funkciu administratívnej budovy vás nadchne precízne vypracovanými vežičkami a detailami.

věž
 
Návšteva Brugg by nebola dokonalá bez výletu loďou po mestských kanáloch Rozenhoedkaai alebo Groenrei. Hoci to znie neuveriteľne ale tie najkrajšie miesta v Bruggách ešte viac prekvapia keď ich budete obdivovať z lode.
Pozrieť mesto z iného uhla môžete v mesiacoch marec až november, v časoch od 10.00h – 18.00h.
 
Bruggy sú tie preslávené výrobou čokolády. V meste nájdete až 50 obchodov ale iba v piatich ju vyrábajú ručne. Môžete v nich ochutnať aj také exotické chute ako je čokoláda s wasabi, čiernymi olivami, paradajkami a bazalkou alebo si kúpite vedierko čokolády na telo komplet aj s kefkou.
 
No a k mestu neodmysliteľne patrí belgické pivo. Všetko o ňom sa dozviete v interaktívnom múzeu Brugges Beer Experience. Na konci samozrejme s ochutnávkou piva.

restaurace
 
Romantické miesto zo stromami, jazerom labuťami a malým letohrádkom kde vám nebude stačiť miesto na pamäťovej karte fotoaparátu sa volá Minnewaterpark. Po vyčerpávajúcej prechádzke po uliciach iste dobre padne oddych a relax v tejto ukrytej zelenej oáze pokoja.