Americké celebrity so slovanskými koreňmi


Paul Newman
Známy lámač ženských sŕdc z prenikavými modrými očami má svoje korene na Slovensku, konkrétne z východného Slovenska. Paulova matka Terézia Fecková totiž pochádzala dedinky Ptičie, nachádzajúcej sa blízko Humenného. Rodičia Terézie odišli do Ameriky za prácou, keď bola ešte malá.
Otec Paula Newmana – Artur Sigmund Newman, mal taktiež zaujímavé korene, pochádzal zo židovskej a poľsko-maďarskej rodiny. Newman sa na návštevu Slovenska bohužiaľ nikdy nevybral, a tak nespoznal miesta, kde sa narodili jeho predkovia.hollywoos.jpg
 
Tony Curtis
 
Známy americký herec, otec nemenej známej herečky Jamie Lee Curtis má korene, ktoré siahajú až na Slovensko. Herec, ktorý natočil množstvo filmov, mnohé tiež s herečkou Marilyn Monroe mal totiž matku pochádzajúcu priamo zo Slovenska, konkrétne pochádzala z východného Slovenska, z okolia Michaloviec.
 
Jon Voight
 
Kto by nepoznal krásnu americkú herečku Angelinu Jolie? Málo známy fakt je že jej takisto známy herec Jon Voight má svoje korene na Slovensku. Pôvodné priezvisko tohto herca bolo Vojtko. Jeho otec sa totiž volal Juraj Vojtko, narodil sa v Košiciach a neskôr odišiel do zahraničia, kde spoznal manželku Helen, ktorá mala tiež európske korene. Spolu mali troch synov, z ktorých jeden je spomínaný herec Jon Voight. Jeho rodičia však ešte predtým zmenili priezvisko Vojtko na pre Američanov lepšie znejúce Voight, preto sa na prvý pohľad zdá, že to nie je meno slovenské. Voight stvárnil mnoho zaujímavých úloh, z najúspešnejších možno spomenúť Pearl Harbour či Mission Impossible. No a preslávila ho aj jeho prekrásna dcéra Angelina, ktorá je považovaná za najkrajšiu herečku na svete.tvář.png
 
Columbo alias Peter Falk
 
Určite každý z nás pozná sympatického detektíva Columba, ktorého stvárnil herec Peter Falk. Ten sa síce narodil v New Yorku, ale mal miešané korene. Z časti americké, z časti židovské, ale napokon aj české, nakoľko jeho stará mama pochádzala z Českej republiky. A tak aj jeden z najznámejších seriálových detektívov na svete má naše slovanské korene.